آیین رونمایی از کتاب پیامبر بی‌معجزه روز چهارشنبه ۲۰ اسفندماه ساعت ۱۵ الی ۱۶ در مجتمع فرهنگی زیتون با حضور محمدعلی رکنی نویسنده کتاب و مهمانان ویژه محمدرضا شرفی خبوشان، حمید بابایی، وحید آقاپور گوینده نسخه‌ی صوتی این اثر و میرشمس‌الدین فلاح هاشمی مدیر نشرسرای خودنویس با رعایت مسائل بهداشتی برگزار شد.


در این مراسم محمدعلی رکنی درباره‌ی ایده و نیت نوشتن این کتاب گفت: دغدغه‌ی این را داشتم که در ارتباط با پیامبر اسلام (ص) داستانی بنویسم. در دنیا و در همه‌ی ادیان کارهای ویژه‌ای برای پیامبران شده است برای مثال درباره‌ی عیسی‌بن مریم (ع) کارهای ویژه‌ای شده است اما ما کار مهم و قابل توجهی در ارتباط با پیامبر اسلام انجام نداده‌ایم.

او درباره‌ی موضوع داستان پیامبر بی‌معجزه گفت: این داستان ارتباط مستقیمی با زندگی پیامبر ندارد یعنی برگردانی از زندگی ایشان نیست بلکه شخصیت داستان روحانی مبلغی است که در زمان مشکلاتش در ذهن خود با پیامبر گفت‌و‌گو می‌کند و سعی می‌کند از این ‌راه چالش‌های ذهنی خود را برطرف کند. سعی کرده‌ام این کتاب را درون‌دینی یا مختص مسلمانان ننویسم بلکه طوری باشد که ارجاعات خارج از متن درباره‌ی پیامبر اکرم (ص) داشته باشد و مخاطبان مختلفی آن را بخوانند.

وحید آقاپور بازیگر و گوینده نسخه‌ی صوتی این کتاب هم درباره‌ی رمان پیامبر بی‌معجزه گفت: این کتاب را داستان ساده‌ی جذابی دیدم که شاید به‌طور عامدانه از پیچیدگی‌های روایی دور شده بود و آن را دوست داشتم. اولین تجربه‌ی من در گویندگی کتاب صوتی این اثر بود که امیدوارم حق مطلب را ادا کرده باشم.
او در پایان صحبت خود بخشی از کتاب را برای افراد حاضر در مراسم خواند.

محمدرضا شرفی خبوشان نویسنده‌ی نام‌آشنا و موفق کشور نیز درباره‌ی این اثر گفت: سیدحمید شخصیت اصلی این داستان با ظرافت وارد مقوله‌ی ایمانی می‌شود. روال داستان چنان است که چرایی هر اتفاق را می‌پذیری. پیامبر بی‌معجزه یکی از درخشان‌ترین کتاب‌هایی‌ست که درباره‌ی مفهوم ایمان است. همان چیزی که پیامبر ما برای آن حرکت و تلاش کرد.


در ادامه‌ی مراسم، آیین رونمایی از کتاب پیامبر‌ بی‌معجزه انجام شد.