همزمان با خجسته سالروز میلاد قطب عالم امکان حضرت بقیه الله ارواحنا فداه و اعلام رسمی آغاز فعالیت نشر صاد؛ اولین کتاب این نشر با عنوان «چهل‌و‌یکم» نوشته حمید بابایی به زیور طبع آراسته گردید و همزمان با نسخه فیزیکی، نسخه الکترونیک آن نیز در اختیار علاقه‌مندان قرار گرفت.

«چهل‌و‌یکم» روایتی ادبی و زبانی جذاب دارد. خواننده از ابتدای رمان می‌داند که با داستانی ادبی همراه است. داستانی لطیف و سرشار از کلمات و تعبیرات بدیع که او را با خودش همراه می‌کند. اتفاقات در مشهد روایت می‌شود و به ماجرای کشتار مسجد گوهرشاد می‌پردازد.

در بخش‌هایی از کتاب این‌چنین می‌خوانیم:
من کاتبم؛ فعل من کتابت است. بر پیشانی‌ام نوشته‌اند بنویس، و نوشته‌ام. تا به همین امروز، و حتی ساعتی کاهلی نکرده‌ام. هرچه کرده‌ام مقدرم کرده‌اند و من نیز تسلیم آن شده‌ام. چندان که خداوند به مخلوق خود گفت «بشو» و همان شد. من اگرچه مصنفم و هرلحظه برای آن است که باید بنویسم، اما این‌بار قصه دیگری در بین است که در آن نه دینم را لحاظ کرده‌ام نه آیین پدران را، نه اشاره شیطان را؛ که هرچه در این قصه هست قصه ندای درون من است.
جنازه او را همین امروز بردند. بعد از نماز میت، رعیت و آقا، دار و ندار، پیر و جوان، جنازه او را روی دوش گرفتند و از این‌جا بردند. جنازه اویی را که نستوه‌‌وار پای قول خود ماند، و عاقبت در آن سجده آخرین، پیشانی بر زمین سایید و از دنیا و مافیها چشم پوشید.

حمید بابایی نویسنده کتاب‌های «پیاده» و «خاکسفید» است. وی برگزیده جایزه ادبی زاینده‌رود و جایزه ادبی کبوتر حرم است و در چندین مسابقه داور مسابقات ادبی نیز بوده است.

علاقه‌مندان برای تهیه نسخه کاغذی کتاب می‌توانند سفارش خود را در بخش فروشگاه سایت نشر صاد ثبت و یا برای دریافت نسخه‌ الکترونیک آن به اپلیکیشنِ طاقچه مراجعه کنند.