زنی که اتفاقاً منم...

مجموعه داستان

(دیدگاه {{model.count}} کاربر)
تعداد
نوع
مشخصات کتاب
 • نویسنده: لیلا جلینی
 • تعداد صفحات: 78 صفحه
 • شابک: 978-622-7459-42-5
 • سال انتشار: 1400
13,000 تومان
آماده ارسال ناموجود
 • {{value}}
کمی صبر کنید...

​​​​مجموعه حاضر شامل ده داستان کوتاه است که به مسائل اجتماعی و آسیب‌‌شناسی آن، نقد باورهای خرافی  از منظر روایت با زبانی قصه گو و جذاب می‌پردازد. اغلب داستان ‌های این مجموعه ساختار ادبی قوی و مستحکمی دارند و از عناصر داستانی به خوبی بهره برده‌اند. تنوع فضاهای داستانی، نثر پخته و و عاری از پیچیدگی‌های غیر ضرور، دیالوگ‌های متناسب با بافت قصه این کتاب را به اثری خواندنی تبدیل کرده  و در نهایت تجربه‌ای متفاوت را برای مخاطبان رقم می‌زند.

 • «پنجاه سال بود سرش توی لاک خودش بود، محله به محله می‌چرخید و با بساط آینه‌داری نانش را در می‌آورد و هر روزِ پنجاه سال هم می‌گفت یه نگاه به دوزار ، برای همین مردم می‌گفتند عزیز خُل است، دیگر در دوره زمانه‌ی آینه‌های جیبی و شیشه‌های رفلکس و گوشی‌های آینه‌دار و عکس سلفی، ملت مگر مغز خر خورده‌اند که برای دیدن خودشان در آینه پول بدهند؟» 
 • «...بار اولی که گفته بود خانه ای خریده با قایقی روی پشت بامش ، دخترک باورش نشده بود و بار دوم که عکس قایق را فرستاده بود روی گوشی مربی مهد و بعد هم زنگ زده بود ،دخترک اول سکوت کرده بود و بعد جیغ و باز سکوت و دست آخر ...« قایق نیست که کشتی یه»
 • «خودش را که توی آینه ‌ی زنگار گرفته نگاه کرد لک و پیس هایش چندبرابر شد و پررنگ تر، درست عین صورت مادرش بعد از زاییدن او ، صورت مادرش را به خاطر نداشت اما حرفهای زنهای همسایه را چرا، که تا سال‍ها اسمش سر زبانهاشان افتاده بود ،که سارَه‌گل موقع زایمان او صورت سفید و زیبایش شده عین نان چپاتی ، به یاد داشت زنها چطور در کوچه پس کوچه های ده با دیدن او عین ماده شیر می غریدند که «بیچارَه ساره‌گل!» و وردی می‌خواندند و دور می‌شدند انگار که او بدیُمن است، بدشگون، انگار که او مادرش را فرستاده سینه ی قبرستان و صورت عین ماهش را از ریخت انداخته...»

لیلا جلینی، فارغ‌التحصیل رتبه‌اول تاتر (ادبیات نمایشی) از دانشگاه هنر/ اهل تهران است. از سال ۸۷ به بعد مدیر‌ جلسه و منتقد جلسات نقد و بررسی کتاب ( آثار داستانی) در سرای اهل قلم، فرهنگسراها و... بوده و از سال ۹۰ نوشتن را به شکل جدی آغاز کرده است.
صاحب چندین عنوان کتاب تالیفی : 

 • صفر مرزی ( رمان-نشر امیرکبیر-۹۲  )/ نامزد جایزه‌ی کتاب دو سالانه‌ی دفاع مقدس
 • منیرو ( نمایشنامه- نشر امیرکبیر-۹۱) / برنده‌ی جایزه‌ی تقدیری کتاب دوسالانه‌ی دفاع مقدس
  نگاهی دیگر ( کتاب پژوهشی حوزه‌ی تاتر-نشر صاعقه -۹۲)/ برنده‌ی جایزه‌ی تقدیری کتاب دو سالانه‌ی دفاع مقدس
 • خیال کال (کتاب شعر-نشر افق بی‌پایان-۹۵)

مولف چند داستان کوتاه در مجموعه‌داستان گروهی ( گردآوری شده )

مولف نقد و تحلیل داستان و رمان در چندین روزنامه و مجله

نویسنده‌ی فیلمنامه‌ی تلویزیونی و سریال ( سال ۹۱ تا ۹۵)

مدرس کارگاه داستان‌نویسی نوجوان و بزرگسال ( با شیوه‌ی نگارش خلاق)

مدرس کارگاه نمایش خلاق و کارگردان تاتر نوجوان

داوری مسابقات فرهنگی-هنری دانش‌آموزی، مناطق مختلف آموزش و پرورش تهران ( ۸۵ تا ۹۸)

شما می‌توانید با دریافت این کتاب از طاقچه آن را به صورت ایپاب در دستگاهتان مطالعه کنید.

نویسنده
لیلا جلینی
تعداد صفحات
78 صفحه
شابک
978-622-7459-42-5
سال انتشار
1400
نوبت چاپ
اول
موضوع
داستان های کوتاه

دیدگاه خود را بنویسید

 • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...