به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از بوک‌ریدر، فروش کتاب الکترونیک در کشور آمریکا در سال گذشته نسبت به سال‌های گذشته چنان افزایش داشته است که بسیاری از سایت‌های فروش این کتاب‌ها بازار این نوع کتاب‌ها را به کیک داغ تشبیه کردند که مدت کمی از تولید کتاب‌های الکترونیک در بازار فروش رفته است. در ابتدای سال 2021 تنها در ماه ژانویه نرخ فروش 21 درصد نسبت به دوره مشابه در سال 2020 افزایش داشته که این امر در تاریخ فروش این کتاب‌ها بی‌سابقه بوده است.
 طبق آخرین اطلاعات و آمارهای منتشر شده از ناشران و تولیدکنندگان کتاب‌های الکترونیک بیش از 91 میلیون دلار تنها درآمد آنها از طریق فروش کتاب الکترونیکی در ماه ژانویه 2021 بوده است و انتظار می‌رود این افزایش فروش در ماه‌های آینده نیز ادامه داشته باشد.
بر اساس این گزارش میزان فروش کتاب‌های صوتی نیز در سال گذشته رشد قابل توجهی داشته و این رشد در ابتدای سال جاری نیز ادامه داشت. آمارهای فروش کتاب‌های صوتی در ماه ژانویه امسال افزایش 17 درصدی و درآمد بیش از 59 میلیون دلاری را ثبت کردند.
 
در سال گذشته بیشتر کتابفروشی‌ها به فروش آنلاین خود تکیه کردند و حتی با وجود اینکه کتابفروشی زنجیره‌ای بارنزاندنوبل سعی در بازگشایی بعضی از شعبات خود کرد؛ ولی باز هم روی فروش آنلاین خود حساب کرده بود. میزان درآمد فروش آنلاین کتابفروشی‌ها رشد 25 درصدی با درآمد 244 میلیون دلاری داشت.


  • نشر صاد نیز باهدف ترویج کتاب‌خوانی و دسترسی آسان و ارزان مردم به کتاب‌ها، همزمان با انتشار نسخه‌ی کاغذی، نسخه‌ی الکترونیکی آن‌ها را نیز در پلتفرم‌های کتاب الکترونیک ایرانی منتشر می‌کند. کتاب‌های صاد را می‌توانید در طاقچه، کتابراه، فراکتاب و کتابچین بخوانید.