مسابقات

نشرسرای خودنویس از ابتدای فعالیت خود تا کنون اقدام به برگزاری مسابقات مختلف در راستای کشف و استعداد نوقلمان کرده است. سالانه یک مسابقه بزرگ داستان‌نویسی برگزار می‌شود که از مرحله کشف (مسابقه) تا مرحله پرورش (برگزاری کارگاه آموزشی رایگان) استعداد نوقلمان را حمایت کرده و انتشار کتاب برگزیدگان مسابقه را نیز متعهد می شود.

  • مسابقه سالانه داستان‌نویسی (1) با موضوع سبک زندگی:

این مسابقه در مرحله اول 20 نفر برگزیده داشت که در گروه‌های پنج‌نفره در کلاس‌های رایگان 4 مربی این مسابقه به پرورش استعداد و ویرایش داستان خود پرداختند.

در نهایت یک برنده هیئت داوران و سه برنده با رای مردمی انتخاب شدند.

 

  • مسابقه سالانه داستان‌نویسی (2) با موضوع استقلال:

این مسابقه در مرحله اول 31 نفر برگزیده داشت (11 نفر بیشتر از تعداد اعلام شدۀ قبلی از سوی دبیر مسابقه) که به دلیل تخلف یکی از برگزیدگان (ارسال دو طرح با نام‌های مختلف) تعداد برگزیدگان به 29 نفر رسید. در نهایت تنها 22 نفر از برگزیدگان حاضر به امضای قرارداد بین ناشر و نویسنده شدند و در کارگاه‌های آموزشی که به دلیل شرایط کرونایی به صورت مجازی برگزار شد شرکت کردند و تا زمان برگزاری اختتامیه تنها 15 نفر از برگزیدگان طرح‌های داستانی خود را به داستان کامل تبدیل کرده و در اختتامیه شرکت کردند. سه نفر به انتخاب داور به عنوان برگزیدگان نهایی مسابقه انتخاب شدند.

 

  • مسابقه سالانه داستان‌نویسی (3) با موضوع امید و باور به توان مردم:

این مسابقه در سال 1400 برگزار شد و در مجموع 982 طرح داستانی برای شرکت در این مسابقه ارسال شد که 19 طرح از سوی هیئت داوران در مرحله اول پذیرفته شدند و در حال حاضر کارگاه‌های آموزشی برگزیدگان زیرنظر مربیان مجرب شروع شده است.

 

 

مسابقات

 

  • مسابقه چت استوری:

این مسابقه به صورت نوشتن داستان هایی در قالب چت برگزار شد و جوایز 9 نفر از برگزیدگان پرداخت شد.

 

5 – مسابقه می خواهم زنده بمانم:

این مسابقه در راستای طرح « نه به سقط جنین» برگزار شد.