زندانبان

(دیدگاه {{model.count}} کاربر)
تعداد
نوع
مشخصات کتاب
  • نویسنده: الهام سید حسینی
  • تعداد صفحات: 220 صفحه
  • شابک: 978-622-7459-44-9
  • سال انتشار: 1400
50,000 تومان
آماده ارسال ناموجود
  • {{value}}
کمی صبر کنید...

کتاب در چهار فصل با عناوین دوستاق ( به معنی زندان) اتانازی. فراموشخانه و زندان متروک  نوشته شده است. موضوع اصلی آن در مورد سروان ارتش قبل از انقلاب است که به خاطر درگیری با افسری امریکائی مورد غضب مافوق‌هایش قرار می‌گیرد و به عنوان زندان‌بان  به دوستاق (غارـ زندانی سری در مکانی ناشناخته) تبعید می‌شود .  

از پشت بعضی از نرده‌‌ها یک جفت چشم او را نگاه می‌‌کردند. با دست‌های چسبیده به میله‌‌‌های زندان و دهان‌‌های باز، در سکوت تماشایش می‌‌کردند؛ مثل میمونِ سیرک. نمی‌‌خواست پا سست کند ولی وسط محوطه ایستاد و نگاهی دورتادوری به محوطه انداخت؛ حدود سی حجره در اندازه‌های مختلف همگی محصور میان نرده‌‌های محافظ، بعضی خالی بعضی در اشغال مستأجرهای کثیف، لباس‌‌ پاره، با سر‌و‌صورت‌‌های جنگلی. همین‌طور دور خودش می‌‌چرخید و نگاه می‌‌کرد.

 ناگهان صدای هُش شنید. از چرخیدن ایستاد. هم‌زمان صدای خنده از حجره‌‌ها بلند شد. به‌ سمت قاطرچی برگشت. او افسار قاطر را به‌ دست داشت و بیشتر از شکیب جا خورده بود. زیر نگاه تند و خشمگین رئیس جلو آمد، حجره‌‌ای را درست وسط حجره‌‌ها نشان داد و گفت:«دفتر رئیس اونجاست... دفترتون... جناب سروان... قربان.»

الهام سید حسینی متولد 1355، تهران

فعالیت‌‌های حوزه ادبی

مشارکت در تالیف «کجا بودی الیاس» در بزرگداشت شهدای غواص با داستان نور آفتاب چشمش را می‌زد که توسط شهرستان ادب به چاپ رسید. حضور در کارگاه‌های داستان حوزه هنری اردبیل، برگزاری کارگاه رمان نویسی در فضای مجازی. 

جوایز اکتسابی

جایزه ادبی ققنوس برای داستان نور آفتاب چشمش را می‌زد. جایزه ادبی گوزل شهریمیز برای داستان شهر برف‌های ناگهانی.

سایر آثار

دوست داشتن

جای خالی هیجان

زبان گنجشک

من سلاخ نیستم

داستان ضد

گیس برده 

چند داستان کوتاه چاپ شده در مجموعه‌های مشترک(کجا بودی الیاس، داستان ما2.)

شما می‌توانید با دریافت این کتاب از طاقچه آن را به صورت ایپاب در دستگاهتان مطالعه کنید.

نویسنده
الهام سید حسینی
تعداد صفحات
220 صفحه
شابک
978-622-7459-44-9
سال انتشار
1400

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...