گاف

(دیدگاه {{model.count}} کاربر)
تعداد
نوع
مشخصات کتاب
  • نویسنده: سارا گریانلو
  • تعداد صفحات: 218 صفحه
  • شابک: 978-622-7459-31-9
  • سال انتشار: 1399
45,000 تومان
آماده ارسال ناموجود
  • {{value}}
کمی صبر کنید...

ارغوان و ایمان زوج معلمی هستند که زندگی عادی دارند، از قضا تصمیم می‌گیرند به یک گروه جهادی برای کمک به اقشار محروم جامعه بپیوندند. در سیر این بازدید از خانواده‌های آسیب دیده، زندگی آنان نیز دستخوش تغییر می‌شود.بعضی صداها به همه می‌رسد ولی بعضی صداها هستند که به گوش حتی صاحبانشان هم نمی‌رسد. روایت «گاف» دردنگاری مردمانی است که صدای بلندی ندارند.  این اثر با پرداختی جسورانه روایتگر زندگی اقشار فرودست جامعه است و به مسائلی از جمله: اعتیاد، آسیب‌های جسمی و روانی، کودک همسری و... اشاره دارد. همچنین پیامدهای شکاف طبقاتی و رنج حاصل از آن که قشر محروم جامعه  با آن دست به گریبانند.

  • آدم می‌تواند از معمولی بودن دلتنگ شود، مادام که معمولی بودنش جاریست و بدون تهدید دارد راه خودش را می‌رود و چای بعدازظهر داغ است و حرف‌های معمولی برای گفتن هست.
  • پسر برمی‌گردد. نفس‌زنان! و پشت سرش مادری چهارشانه، درشت، راست و خندان می‌آید تو. چشم‌های آبی درشت دارد، پوست برنز سوخته و موی لخت طلایی‌اش از زیر روسری پیدا، سی و شش دندانش دسته به دسته سالم و ردیف و امید به زندگی‌اش بالای نود سال.  
  • باید باور کنیمش؟ حقش نیست چنین زنی در این محله در این خانه، از این دربیایید تو! حتما در ورودش به دنیا در لحظه‌ی مساعدی باز نشده که اینجاست! می‌گنجید تصور کنی در خیابانی سنگ‌فرش شده در پاریس یا برلین، یک لیموزین ترمز کند، راننده‌ای سیبیل پوارویی دور بزند و در را برای مادام باز کند و مادام او باشد. چه مادام دلبری گوشه‌ی این خانه‌ی بی‌صاحاب افتاده!

ارغوان و ایمان زوج معلمی هستند که زندگی عادی دارند، از قضا تصمیم می‌گیرند به یک گروه جهادی برای کمک به اقشار محروم جامعه بپیوندند. در سیر این بازدید از خانواده‌های آسیب دیده، زندگی آنان دستخوش تغییر می‌شود. ارغوان تصمیم دارد دانش‌آموزان نازپرورده‌اش را با این تجربه سخت زیستن آشنا کند. شیدا که در خانواده مرفهی بزرگ شده رفتارهای قلدرمابانه‌ای دارد و مادرش می‌خواهد او به درک بهتری از زندگی برسد از این رو از ارغوان می‌خواهد که برنامه‌اش را در خصوص بازدید از این مناطق عملی کند و دخترش شیدا را هم همراه خودش ببرد تا قدر زندگی کنونی‌اش را بیشتر بداند.....

شما می‌توانید با دریافت این کتاب از طاقچه آن را به صورت ایپاب در دستگاهتان مطالعه کنید.

سارا گریانلو متولد 1366 شهرستان بجنورد، خراسان شمالی است. وی فارغ‌التحصیل کارشناسی‌ارشد در رشتۀ علوم قرآنی از دانشگاه خوارزمی است و چندین سال است که در کسوت معلمی تدریس می‌کند. پیش‌از‌این برای روزنامه‌ها و مجلات دست به قلم برده و یادداشت‌هایی از ایشان در روزنامۀ شهر و سایت خبری اس‌ان‌ان منتشر شده. اوّلین اثر بلند ایشان با عنوان «گاف» را نشر صاد منتشر کرده است.

نویسنده
سارا گریانلو
تعداد صفحات
218 صفحه
شابک
978-622-7459-31-9
سال انتشار
1399
نوبت چاپ
اول
موضوع
چالش های اقتصادی

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...