مجموعه داستان «گاه رویش عَشَقه» به قلم م. دهنوی در ۱۲۰ صفحه و دو نسخه‌ی الکترونیکی و کاغذی منتشر شد.

آدم‌های جهان داستانی کتاب «گاه رویش عَشَقه» اسمی ندارند، پس آن‌ها همه هستند و ما هم می‌توانیم هرکدام از آن‌ها باشیم. گاهی در میان شهری رعدزده به دنبال همسایه‌های معمولی خود می‌گردیم که ناپدید شده‌اند. گاهی زنی هستیم که با سرسختی به دنبال تغییر است و به دنبال گمشده‌ای میان مجتمع‌های کثیف می‌گردد. گاهی مانند یک پیرمرد بدون هیچ فکری دنباله‌ی پیچک عشقه را تا کلبه‌ی مادربزرگ می‌گیریم، تا زمانی که خانه‌ی کاه‌گلی‌مان زیر باد و باران دهان باز کند و همه چیز متلاشی شود و در نهایت ممکن است زندگی معمولی و روزمره‌ی ما آتش جانسوز آدمی دیگر باشد ولی ما همیشه اسیر تردید و سوء‌تفاهم باشیم.


در بخشی از کتاب آمده است:
«توی دلم یک حسی مثل مزه‌ی ملسِ لواشک‌های خانگی مامان بود بین شادی و ترس. ترس شادی. این خیلی خوب است که آدم برای چند ساعت توی جایی راه برود که سبز است و معلوم نیست این همه درخت چطوری و از کجا سر درآورده‌اند، مثل معماهای بزرگی که توی فیلم‌های پلیسی مغز آدم را آتش می‌زنند و آدم حظ می‌کند؛ ولی از آن‌طرف هر درخت جانوری دارد یعنی پشت هر تنه‌ی بزرگ و از پشت هر بوته حتماً دوتا چشم هست که به جاده نگاه می‌کنند.»

نسخه‌ی کاغذی مجموعه داستان «گاه رویش عَشَقه» به قلم م. دهنوی را می‌توانید با قیمت ۲۸۰۰۰ تومان از فروشگاه سایت نشر صاد تهیه کنید و نسخه‌ی الکترونیکی اثر نیز با قیمت ۱۴۰۰۰ تومان قابل دریافت از پلتفرم طاقچه است.