کتاب «زندگی با دورریختنی‌های کمتر» به قلم تارا باتن با ترجمه‌ی سعید نصیری در ۱۲۶ صفحه و دو نسخه‌ی الکترونیکی و کاغذی منتشر شد.

تارا باتن می‌گوید: «خانه و زندگی‌مان پر شده از چیزهایی که ناامیدمان می‌کنند». اگر می‌خواهید کمتر خرج کنید و بفهمید چه چیزهایی را واقعاً نیاز دارید و چه چیزهایی به دردتان نمی‌خورد، این کتاب می‌تواند برایتان مفید باشد.
یکی از بهترین ویژگی‌های این کتاب، کاربردی بودن آن است. تارا باتن در این اثر، علاوه بر شرح فلسفه‌ی «گردآوری آگاهانه» و خرید هدفمند، در بخش‌های مختلف آن اختصاصاً به توضیح برنامه‌ریزی برای خرید، مقاومت در برابر خرید بدون فکر، یافتن سلیقه‌ی شخصی خود به جای پیروی از مد، و اموری از این دست می‌پردازد. او نکات مفیدی را در مورد نحوه‌ی شناسایی محصولات مرغوب و بادوام مطرح کرده است و توصیه‌های معقول زیادی ارائه می‌کند. در طول کتاب با تمرین‌های ساده و آزمایش‌های ذهنی‌ای آشنا خواهید شد که کمک می‌کنند تحت تأثیر آدم‌های معروف نباشید، چیزهایی که به دردتان نمی‌خورند را شناسایی کنید، و بتوانید از اشیائی که به خاطر ارزش احساسی نگهشان داشته‌اید اما نهایتاً جز به هم ریختن خانه‌ و زندگی‌تان کاربرد دیگری ندارند، بگذرید.

تارا باتن نویسنده‌ی طرفدار محیط زیست، متخصص سبک زندگی و مؤسس برند موفق BuyMeOnce است که کار آن کشف و معرفی مرغوب‌ترین و بادوام‌ترین محصولات دنیا و تلاش برای تغییر نحوه‌ی خرید کردن مردم جهان است. او در اولین کتاب خود «زندگی با دورریختنی‌های کمتر» که یکی از پرفروش‌ترین‌های آمازون بوده، به نقد فرهنگ مادی‌گرایی پرداخته است و روش ساخت یک زندگی خلوت اما باکیفیت را به خوانندگان خود معرفی می‌کند.

نسخه‌ی کاغذی «زندگی با دورریختنی‌های کمتر» را می‌توانید با قیمت ۲۹۰۰۰ تومان از فروشگاه سایت نشر صاد تهیه کنید و نسخه‌ی الکترونیکی اثر نیز با قیمت ۱۴۵۰۰ تومان قابل دریافت از پلتفرم طاقچه است.