وقتی سلام کردن به آقای پترسون، دردسرساز می‌شود!

سلام همسایه

مجموعه کتاب سلام همسایه جلد اول؛ خرت‌‌و‌پرت‌های‌گمشده نوشته‌ی کارلی‌آنه‌وست با ترجمه رامبد‌ خانلری است که از سوی نشرصاد منتشر شده. راوی این داستان نوجوان خیال‌پردازی است که از  همسایه‌ی عجیب‌وغریبش آقای پترسون می‌ترسد. نیکی که به‌تازگی به‌همراه خانواده‌اش به شهر «رِی‌وِن‌بروک» آمده، حس خوشایندی نسبت به این جابه‌جایی و محیط تازه ندارد. او درصدد است هرچه زودتر دوست تازه‌ای برای خودش پیدا کند. اما شهر ری‌ون‌بروک شهر کوچکی پر از معماهای حل نشده است و به‌نظر می‌رسد کلید این معماها در نزد خانواده مرموز پترسون‌هاست، خانواده‌ای که اتفاقا در همسایگی خانه نیکی زندگی می‌کنند.

این کتاب بر اساس یک بازی پرطرفدار با عنوان سلام همسایه Hello neighbor به‌نگارش در آمده است. بازی سلام همسایه بیش از ده میلیون مرتبه در گوگل‌پلی و بیشتر از ده میلیون مرتبه در اپل‌استور دانلود شده است. در این بازی یک کاربر نوجوان باید از دست همسایه‌ی عجیب‌و‌غریبش آقای پترسون فرار کند. کارلی‌آنه‌وست نویسنده این داستان بر اساس همین بازی دست به پرداخت روایتی جذاب زده که در آن علت فرار بچه‌ها از دست آقای پترسون را در شش‌جلد تخیل کرده است.

کارلی آنه‌وست

نویسنده‌ای استرالیایی‌تبار است که پیش از این دو اثر با عناوین «پری‌دریایی‌شدن» و «چانه‌زنی» از او در ژانر وحشت_معمایی منتشر شده. مجموعه اخیر او با عنوان «سلام‌ همسایه» پس از انتشار از سوی ساندی‌تایمز در زمره پرفروش‌ترین‌ها قرار گرفت و همچنان خوانندگان پروپاقرصی دارد.

این رمان را می‌توان یک تریلر معمایی_روان‌شناسانه با رگه‌هایی از وحشت دانست. مخاطب در هنگام خواندن این  کتاب دستخوش طیفی از احساسات خواهد شد: کنجکاوی، هیجان و وحشت. این رمان به‌قدری جذاب و گیراست که منجر به کتاب‌خوان‌شدن نوجوان شما خواهد شد و حتی کمک خواهد کرد روحیات او را بهتر بشناسید. نوع مواجهه والدین کاراکتر اصلی داستان  می‌تواند در انتخاب نوع رفتار با نوجوانان در خانواده، بسیار آموزنده باشد. پیشنهاد می‌کنیم این رمان جذاب و نفس‌گیر را حتما بخوانید.برشی از کتاب:

«این میل سیری ناپذیر بابام به شیرینی یک الگوی رفتاری برای او محسوب می‌شود و با توجه به این الگو می‌شود در هر لحظه متوجه احساس درونی بابام شد. رولت شکلاتی یعنی بابام خسته است. بیسکویت روکش‌دار شکلاتی انتخاب بدون بروبرگرد او برای وقت خوشحالی است. کیک بستنی؟ وقت جشن گرفتن است. کیک زنجبیلی فقط یک معنی می‌دهد؛ بابا ناراحت است. کیک مغزدار برای زمانی است که او در مورد مهم‌ترین سوالات زندگی‌اش فکر می‌کند؛ سوالات ارباب آسمانی ناشناخته‌ای.»

 

اطلاعات کتاب:

  • نویسنده: کارلی‌ آنه‌وست
  • مترجم: رامبد خانلری
  • تصویرگر: تیم هیتز
  •  ۱۹۸ صفحه 
  • مناسب برای گروه سنی +14

 

تهیه کتاب:

نسخه‌ی کاغذی از فروشگاه سایت نشر صاد

نسخه‌ی الکترونیکی از طاقچه

مطالب مرتبط

سفر پرماجرا

«سفر پرماجرا» نقد می‌شود

SAADpub

مروری بر حضور «صاد» در جایزه شهید اندرزگو

ناهید حسن پور

الزامات تولید ادبیات عاشورایی

طوبی زارع. سی گزارش به شیطان

سی گزارش به شیطان

لاکپشت پرنده

سه نشان لاک‌پشت پرنده

قدیس دیوانه

قدیس دیوانه برگزیده جایزه کتاب سال شد

مشتاقانه منتظر دریافت نظرات شما دوستان عزیز هستیم

20 + چهار =

مطالب مرتبط

سفر پرماجرا

«سفر پرماجرا» نقد می‌شود

SAADpub

مروری بر حضور «صاد» در جایزه شهید اندرزگو

ناهید حسن پور

الزامات تولید ادبیات عاشورایی

طوبی زارع. سی گزارش به شیطان

سی گزارش به شیطان

لاکپشت پرنده

سه نشان لاک‌پشت پرنده

قدیس دیوانه

قدیس دیوانه برگزیده جایزه کتاب سال شد