احمدرضا امیری سامانی

بیوگرافی احمدرضا امیری سامانی

احمدرضا امیری سامانی

احمدرضا امیری سامانی متولد ۱۳۵۹ در شهر تهران است. او لیسانس مترجمی زبان انگلیسی دارد.

شروع نویسندگی‌اش از سال ۱۳۸۴ در ضمیمه‌های مسافر و تاکسی روزنامه همشهری بوده است. بعد از آن در روزنامه‌ها و نشریات مختلف از جمله اعتماد و مجله سوره و سایت‌های مختلف نیز مطالبی منتشر کرده است.

در سال 1377 بود که با مرحوم نادر ابراهیمی دیدار داشته است و به نویسندگی علاقه‌مند شده. و بعد به واسطه کار در حوزه هنری با نویسندگان و اهالی ادبیات آشنا شد و نوشتن را آغاز کرد. نویسندگانی همچون محمدعلی علومی، فیروز جلالی زنوزی، مرحوم امیرحسین فردی و اساتیدی همچون استاد ابوالقاسم رادفر.

در سال 1385 بود که با رشته‌ی تاریخ شفاهی آشنا شد و مقدمات آن را فراگرفت و سال 1386 وارد دوره‌های داستان‌نویسی حوزه هنری شد. در همان‌سال به همراه محمد کریمی و محسن کاظمی سایت تاریخ شفاهی ایران را افتتاح کرد و علاقه به تاریخ شفاهی و مصاحبه باعث شد، نگاه دقیق‌تری به خصوصیات و روان‌شناسی شخصیت‌ها داشته باشد.
در زمینه داستان‌نویسی نیز، استاد حسین فتاحی اولین مدرس او بوده است. و بعدها با نویسنده‌هایی مانند رضا امیرخانی، حمیدرضا شاه آبادی، محمد کاظم مزینانی و … آشنا شد.

از سال 1399 تاکنون، دو دوره است که در حوزه‌ی هنری استان اصفهان مدرس نویسندگی است و امیدوار است این راه ادامه پیدا کند.

 

آثار:

 • مجموعه داستان «قدیس دیوانه»، نشر صاد، 1399

آثار احمدرضا امیری سامانی

   قدیس دیوانه

   موجود
   ۲۰,۰۰۰ تومان۵۰,۰۰۰ تومان

   کتاب قدیس دیوانه نوشته احمدرشا امیری است. این کتاب مجموعه‌ای از داستان‌های نویسنده است که با روایتی جذاب شما را با خود همراه می‌کند.