داستان و روایت

کمی صبر کنید...
ترتیب نمایش:

رؤیاهای رنگی یک کور مادرزاد

58,000 تومان

این رمان با اشاره به برخی حوادث پیروزی انقلاب اسلامی در سال ۵۷ و حوادث کوی دانشگاه در سال ۷۸، تشابه و تفاوت خاستگاه‌ها بنیان‌های فکری و آرزوها و آرمانهای دو نسل از جوانان ایران را به چالش می‌کشد.نگاه جزئی‌نگر نویسنده در توصیف فضاهای بومی و شخصیت‌پردازی مناسب و استفاده خوب از رخدادهای تاریخی و فرهنگی، درک کاملی از سیر حوادث رمان در اختیار مخاطب قرار می‌دهد. نویسنده به خوبی توانسته در بستر مکانی و زمانی که به نظر چالش برانگیز به نظر می¬رسد، ماجراهایی جذاب، دارای کشمکش و همچنین شخصیت‌هایی ملموس برای خواننده خلق کند و او را به همراهی با اثر ترغیب نماید. این کتاب روایت‌گر آرزوها، دلتنگی‌ها، گم‌گشتگی‌ها و دغدغه‌های اجتماعی دو نسل از جوانان ایران است که سعی در اصلاح جامعه مطابق آمال و آرزوهای خودشان دارند. 


مرثیه‌ای برای رویای آمریکایی؛ ده اصل در باب تمرکز ثروت و قدرت

32,000 تومان

کتاب مرثیه ای برای رویای آمریکایی نوشته نوآم چامسکی است که با ترجمه محمد نصیری منتشر شده است. نوام چامسکی یکی از تندترین منتقدان نظام سرمایه‌داری نئولیبرال -و البته هر نظام متمرکز دیگر- است او در این کتاب به شرح اعتقاداتش پرداخته است.چامسکی کتاب خود را با رویای آمریکایی آغاز می‌کند. رویای آمریکایی یعنی اینکه آدم با تلاش می‌تواند از هیچ به همه جا برسد: «پدر خودم را در نظر بگیرید. او در سال ۱۹۱۳ از یک روستای بسیار فقیر در شرق اروپا به آمریکا آمد. در یک کارگاه در بالتیمور کاری پیدا کرد و به تدریج خودش را بالا کشید، به کالج رفت، مدرک گرفت و درنهایت هم دکترا گرفت. خیلی‌های دیگر نیز همین داستان را داشتند».


بچه‌تان مبارک

10,000 تومان

حوریه باردار است، با همه شور و هیجانه مادرانه در انتظار، رویاهایش را میبافد و آینده بچه‌‌اش را تجسم می‌کند، اما بعد از به دنیا آمدن نوزاد، رود پرخروش احساساتش بجای رسیدن به دریایی مواج و پر تلالو به باتلاقی راکد و خاموش رسید که همه شور و هیجانش در آن فرو رفته.حوریه گره خورده در داستان آدم‌‌هایی که بچه می‌‌خواهند، آدم‌‌هایی که بچه نمی‌‌خواهند و آدمهایی که بچه‌‌شان را از دست می‌‌دهند. بچه‌‌تان مبارک داستان این آدم‌‌هاست، و داستان زنی که بچه‌‌گی‌‌اش را نمی‌‌خواست.


تپش خون

34,000 تومان

تپش خون داستانی از زندگی است. زندگی زنی که قبلا با شکوه و جلال و در ناز و نعمت زندگی کرده است و حالا باید تمام آن‌ها را کنار بگذارد. داستانی که مثل معروف از عرش به فرش افتادن را به ذهن مخاطبانش می‌آورد. داستانی که گویای حال و احوال و روزها و زندگی آدم‌های عادی است و غیر عادی است و رخدادی که شاید مشابه‌اش را همه ما در زندگی خود تجربه کرده باشیم.زنی خان زاده که زندگی خوب و عالی، ملک و باغ زمین داشت، حالا باید با تمامشان خداحافظی کند و آن را به جمعی از اراذل و اوباش تحویل بدهد. چرا؟ چون همسرش خانه و ملک زن را در بازی قمار، باخته و تمامش را نابود کرده است.


فراتر از جنون

29,000 تومان

فراتر از جنون یک رمان سورئال و جنایی‌است که داستان آن چندین سال قبل‌، در شهری دور افتاده رخ می‌دهد.موضوع اصلی رمان نیر در اصل پرده‌برداری از یک ماجرای مرموز بعد از گذشت پنج سال است و درون مایه اصلی آن تقابل دیدگاه های مختلف انسان با یک‌دیگر می‌باشد.


آقای سالاری و دخترانش

35,000 تومان

در دنیایی که «همه چیز برای فروش» است می‌شود گفت همه ما آدم‌ها فقط «خریدار» هستیم، نه چیزی بیشتر از آن! اگر «قدرت خرید» زیادی دارید خوشا به حالتان! و اگر ندارید دلتان را به همین خرده ریزهایی که میتوانید بخرید خوش کنید و با آنها بسازید. باید هنر ظریف تحمل کردن را بیاموزید.شخصیت اصلی این قصه آقای سالاری، یک کارخانه دار با اخلاق و منشی ویژه است که به اصرار دخترانش، برای محافظت از سلامتی خود، خودش را بازنشسته می‌کند. اما شروع دوران بازنشستگی سالاری برای او با سختی‌ها و مشکلات خاصی همراه است که مسیری تازه در زندگی او می‌گشاید. در این راه تازه، نقش اجتماعی او اندک اندک از یک سرمایه‌دار بی‌تفاوت نسبت به جامعه به یک خیرخواه دلسوز تغییر می‌کند اما برای ایفای این نقش هم با مشکلات زیادی روبرو می‌شود که این داستان شرح و سرانجام آنها را روایت می‌کند.


یک شهر یک پدر

22,000 تومان

احمد همراه با پدرش حمید در شهری کوچک و ساحلی در شمال کشور زندگی می کند. او تحت تاثیر پدرش تصمیم دارد مسیر زندگی خود را به گونه ای انتخاب کند تا فرد مفیدی برای پدر و جامعه باشد. به همین خاطر با الگو قرار دادن رفتار و منش پدر می خواهد معلم بشود تا آرزوی پدرش را نیز بر آورده سازد.قبولی او در تربیت معلم شهرستانی دیگر باعث می شود با خانواده حاج طاهر، صاحب کار قبلی پدرش که نقش مهمی را در زندگی پدر ایفا کرده بودند، آشنا بشود اما هنوز ذهنشان درگیر بسیاری از سوالاتی است که جوابی برای آن ندارد. عشق به زیبا دختر اصغر آقا؛ دختر آشنای قدیمی پدرش، نیز احمد را در گیر مسائل عاطفی می کند اما این بار به دلیل نداشتن امکانات مالی شکست عاطفی سختی می خورد. او دست از مبارزه نمی کشد و برای زندگی ایده آلی که در جستجوی آن است تلاش می کند.


با بهار می‌آید

27,000 تومان

کتاب «با بهار می آید» روایت زندگی دختری به نام آواست که پدر و مادرش سال هاست از هم جدا شدن و او تنها زندگی میکند. با وجود گذشتن سال ها اما هنوز نتوانسته با این غم نداشتن خانواده کنار بیاد و هر بار به نحوی از این موضوع می‌رنجد.


سیاگالش

95,000 تومان

 روایتِ داستانِ طلبه‌ای است به نام یوسفِ رستمی است که در دهه محرم برای تبلیغ به یکی از روستاهایِ جنگلی تالش، سفر کرده است و در آنجا درگیر ماجراهایِ غریبی چون گمشدن روحانی قبلیِ روستا، شیطنتِ دخترک عاشق، توطئه روحانی نمایی به نام اسکندر کاینات، درگیر فرقه ای اهل روستا، ملاقات با سیاگالش، توطئه برادرانِ خودش که سالها پیش او را در وسط جنگل رها کرده اند و... می‌شود....


خاتون معطر

27,000 تومان

کتاب خاتون معطر کتاب دوم از سه گانه عطر است که به تقابل مسلمانان در ارتباط با دیگر تمدن‌ها وادیان دیگر می‌پردازد. موضوعاتی که کمتر مورد توجه قرار گرفته است. دین اسلام ، دین عطر و بوی ناب محمد (ص) است عطری که بر تمام هستی پراکنده شده است. عطرها ذرات پراکنده یگانگی است که بر قلب ها فرود می‌آید و مفهوم زندگی را از نو بیان می کند. کتاب خاتون معطر فقط درباره زنان نیست، بخشی از آن درباره شخصیت‌هایی است که برای این یگانگی از جان گذشته‌اند. برادر بانوی خوشبو از شخصیت‌های مورد علاقه کتاب هست کسی که حقیقت را درک کرده است سکوت کرده تا با هنر خود فریاد وآزادخواهی‌اش را سر دهد .


زنی که اتفاقاً منم...

13,000 تومان

​​​​مجموعه حاضر شامل ده داستان کوتاه است که به مسائل اجتماعی و آسیب‌‌شناسی آن، نقد باورهای خرافی  از منظر روایت با زبانی قصه گو و جذاب می‌پردازد. اغلب داستان ‌های این مجموعه ساختار ادبی قوی و مستحکمی دارند و از عناصر داستانی به خوبی بهره برده‌اند. تنوع فضاهای داستانی، نثر پخته و و عاری از پیچیدگی‌های غیر ضرور، دیالوگ‌های متناسب با بافت قصه این کتاب را به اثری خواندنی تبدیل کرده  و در نهایت تجربه‌ای متفاوت را برای مخاطبان رقم می‌زند.


ردپاهای روی آب

22,000 تومان

«رد پاهای روی آب» مجموعه شش داستان با محوریت چالش‌های آدمی در مواجهه با «ایمان» است. بازگو کردن مباحث دینی و معنوی در قالب داستانی امروزی و تکنیکال، شخصیت‌پردازی درست و کمال یافته، زبان شناسنامه‌دار راوی داستان‌ها همه از نقاط‌قوت داستان‌های این مجموعه هستند که بستر خوانشی به سزا از امور معنوی و اخلاقی را برای مخاطب حرفه‌ای داستان فراهم آورده است.


عشق یک لبخند نیم‌سانتی

18,000 تومان

​​​​فرشته شخصیت اصلی و راویِ داستان، دختر ده ساله‌ایست که در خانواده‌ای شلوغ و پرجمعیت زندگی می‌کند. به‌دنبال حوادثی، به دام اِبی، پسر لاتِ محله می‌افتد و وارد ماجرایی پر ترس و هیجان می‌شود.


روزگار بوسه و خون

40,000 تومان

رمان روزگار بوسه و خون، روایت زندگی جوانی است از یک خانوادۀ ساده دل شهرستانی در مقابل سیل بزرگی از اتفاقاتی که پیش رو دارد یا از سر گذرانده است. روایتی که در دو زمان حال و گذشته بیان می شود. الیاس که اکنون در جنگ ایران و عراق و در حین عملیاتی زخمی شده، بین سه جنازه گیر کرده و گذشته ها یادش می آید. گذشته هایی که او فقط یک پسربچه بوده و کارهایی که می کرده، به اقتضای سنش بوده است. نگارش رمان بوسه و خون، حاصل تلاش چندین ساله، تحقیق و پژوهش فراوان در خصوص انقلاب بومی شهرستان سبزوار و همچنین بازنویسی های فراوان است. گرچه تخیل و وجه داستانی در آن به شدت پر رنگ است؛ اما فضای بومی و اتفاقاتی که در مکان و زمان رمان می افتد، بومی منطقه است و تلاش شده تا وجه دیگری از انقلاب که دیده نشده، و آن انقلاب در شهرستانهای دیگر است، بیان شود. انقلابی که گرچه از جنس همان انقلاب شهرهای بزرگ بوده؛ اما تفاوتهایی در جزئیات رخدادها و نحوۀ تعامل انسانها با هم داشته است.


هیولای دریا؛ افسانه ساحل خوف

75,000 تومان

​​​​من «هربرت لمون»‌ام. ولی بیشتر آدمای اینجا «هربی» صدام می‌کنن. همونطور که از کلاهم پیداست، در هتل لوکس ناتالیوس مسئول اشیا گمشده‌ام و این کتاب درباره من نوشته شده. صبر کنید ببینم! اوه نه این کتاب درباره ویولت نوشته شده دختری که یک روز سراسیمه سراغم اومد در حالی که نفس نفس می‌زد و از دست یک مرد مرموز با یک دست قلابی شکل، فرار می‌کرد. اون ازم خواست که پدر و مادرش رو که دوازده سال پیش گم کرده پیدا کنم. گفتم که من مسئول اشیا گمشده‌ام و خب یک جورایی کارم شبیه کارآگاه‌هاست. ولی صبر کنید ببینم این داستان درباره ویولت هم نیست...اوووم شاید این داستان هیولا باشه. هیولا؟! بله هیولای دریا یک افسانه قدیمی که همه اینجا در «ساحل خوف» ازش خبر دارن برای همین نزدیک کشتی لویاتان نمیرن. حتی خانم کراکن با دوربیناریومش اون رو چندباری در ساحل دیده!  حرفم رو باور نمی‌کنید؟ کافیه کتاب هیولای دریا رو بخونید.


میم‌ونون‌های جدا شده از من

24,000 تومان

این اثر مجموعه داستانی شامل 18 داستان است که محوریت بیشتر آنها زنان و موضوعات مربوط به آنهاست مثل عشق، تنهایی، کار و...  «میم و نون‌های جدا شده از من» قصه آدم‌هایی است که در میان کامیابی‌ها قصه‌ای ندارند! دختر خیاطی که قلب پر اشتیاقش در زیر سوزن‌های سرنوشت، زخمی می‌شود. فرشی کهنه که در میان تارو پودش سررشته قصه‌ای را می‌بافد و فاش می‌کند و...عناوین خلاقانه هر روایت در کنار  توصیفات بدیع و هنرمندانه نویسنده از «میم و نون‌های جدا شده از من» کتابی خواندنی ساخته‌اند.


خفته در خون

32,000 تومان

در طول تاریخ آنانی که به دنیا و زیبایهای آن پشت کرده‌اند و برای آرمانی انسانی‌ قدم برداشته‌اند و خود را فدای جامعه و وطن کرده‌اند همیشه خوش درخشیده‌اند. این‌ افراد هستند که نام و یادشان تلنگری است برای ممانعت از بی‌راهه رفتن‌ها و وطن فروشی‌ها. یار محمد خان کرمانشاهی از این جنس افراد است. برای همین پرداختن به او در این روزگار بسیار مایه مباهات است. این مرد را می‌توان نماد مبارزه با سیستم فاسد و استبدادی دانست. مردی که جانانه در مقابل زور و ظلم ایستاد و جنگید. با این حال این فرد وقتی در مقابل خانواده و همسر خود قرار می‌گیرد مردی است که عاشق و شیفته خانواده خود است به گونه‌ای که وقتی خبر ترورش به گوش همسرش می‌رسد خانم غش می‌کند و زمانی که به هوش می‌آید از محبت‌ها و دلبری‌های شوهرش می‌گوید. با این صحبت‌ها می‌شود گفت که یارمحمدخان همانطور که در میدان نبرد پیروز است در خانواده‌داری هم پیروز است.


گاف

45,000 تومان

ارغوان و ایمان زوج معلمی هستند که زندگی عادی دارند، از قضا تصمیم می‌گیرند به یک گروه جهادی برای کمک به اقشار محروم جامعه بپیوندند. در سیر این بازدید از خانواده‌های آسیب دیده، زندگی آنان نیز دستخوش تغییر می‌شود.بعضی صداها به همه می‌رسد ولی بعضی صداها هستند که به گوش حتی صاحبانشان هم نمی‌رسد. روایت «گاف» دردنگاری مردمانی است که صدای بلندی ندارند.  این اثر با پرداختی جسورانه روایتگر زندگی اقشار فرودست جامعه است و به مسائلی از جمله: اعتیاد، آسیب‌های جسمی و روانی، کودک همسری و... اشاره دارد. همچنین پیامدهای شکاف طبقاتی و رنج حاصل از آن که قشر محروم جامعه  با آن دست به گریبانند.


آماده ترور باش

40,000 تومان

​​​​آجر به آجر بنای انقلاب را مردمانی از گوشه گوشه‌ی این خطه چیده‌اند. از این رو هنوز هزاران قصه ناگفته هست. روایتها گاهی آینه‌ای می شوند برای  بازنمایی آدم هایی که در شلوغی تاریخ از یادها رفته‌اند. قهرمانهایی که دیوارهای کوچه و بازار و مسجد به خود دیده‌اند و از یاد نبرده‌اند. پسر نوجوانی که بسته حاوی  اعلامیه‌ها را در میان نگاه‌های جست‌و‌جوگرانه ماموران ساواک به مقصد می‌رساند.  خواهری نگران که کیفی پر از اعلامیه را جا به جا می‌کند.پسری که به امر مادرش در ساعات حکومت نظامی نوار سخنرانی‌ای  را به دست صاحبش می‌رساند.روایت‌های کتاب «آماده ترورباش» به قلم علی‌براتی‌کجوان روایتگر همین قصه‌های به ظاهر ساده‌ست، با بیانی ملموس و آشنا که ما را به روزهای دور و پرالتهاب مردمانی خالص و نزدیک می‌برد.


سلفی با خراب‌کار

40,000 تومان

کتاب«سلفی با خرابکار» نوشته طاهره مشایخ، روایت نوجوانی کنجکاو به نام یونس است که در پی مواجهه با عکسی در نمایشگاه و شباهت مرد در عکس با یکی از اقوام مادریش، تلاش می‌کند راز این شباهت را دریابد.