داستان و روایت

کمی صبر کنید...
ترتیب نمایش:

ها؛ داستان‌های مینیمال

10,000 تومان

«ها» به قلم مصطفی خدامی مجموعه‌ای از داستان‌های مینیمال است. روایتهای کوتاه تکان‌دهنده از آدمهایی بدون چهره و نام اما آشنا قابل درک و ملموس. برگزیده‌هایی از لحظات نفس‌گیر و گاهی  جان‌بخش زندگی. از رنج‌ها و خوشی‌ها، جدایی‌ها و رسیدن‌ها.  نگاهی موشکافانه گاه آغشته به طنزی تلخ.  تابلوهایی بدیع با کمترین واژگان اما به درازای یک زندگی، یک سرنوشت یک لحظه به یادماندنی. دنیایی که نویسنده موفق به خلق آن شده زنجیره‌ای  از قصه‌های پنهان شده در شتاب روزمرگی است.بیش از این کتاب «واگن مخصوص» از همین نویسنده از سوی نشرصاد منتشر شده است.


ماه عسل در تیمارستان

48,000 تومان

کتاب «ماه عسل در تیمارستان» به قلم محمد‌علی‌خامه‌پرست، روایت یونسی است که تصمیم می‌گیرد مدتی دیوانگی کند! یونس برای آنکه دریابد در دنیای دیوانگان چه می‌گذرد با همراهی دوست روانپزشکش تصمیم می‌گیرد مدتی را در تیمارستان به عنوان بیمار بستری بشود، اما هر چه می‌گذرد او متوجه غیرعادی بودن شرایط تیمارستان می‌‌گردد. ماجرای قتل، زیرزمینی که پنجره‌هایش پوشانده شده و پرستاری که رفتارهای عجیبی دارد. آیا او می‌تواند پی به رازهای این آسایشگاه مخوف ببرد؟ نگاه جزئی‌نگرانه در توصیف فضاها و شخصیتها درک کاملی را در اختیار مخاطب نکته‌سنج و دقیق قرار می‌دهد. درک بصری جاری در  توصیفات نویسنده این اثر، به خوبی قادر است خودش را از متن جدا کند و در ذهن جریان یابد. از سویی نویسنده به خوبی توانسته در بستر مکانی که به نظر بیروح و بی ماجرا به نظر می‌رسد، ماجراهایی هیجان انگیز، جذاب، پرکشمش و همچنین شخصیتهایی ملموس خلق کند تا جایی که  کنجکاوی درباره سرنوشت هرکدام از شخصیتها مانع از این می‌شود که داستان را  در نیمه راه رها کنیم.


بابا کوهی

62,000 تومان

باباکوهی روایت خاطراتی از جنگ، مبارزات مردم در دوران انقلاب از زبان معلم بازنشسته‌ای است که فرزندش در جنگ به شهادت رسیده و حالا در مواجهه با فرزند دیگرش که در کشور سوییس زندگی می‌کند،بهانه ای دست می‌دهد تا گریزی به خاطرات بزند. همچنین باباکوهی را می‌توان روایت بومی مردمان استان فارس از رشادتهای آن سالهای پر از زخم و درد، اما با افتخار دانست. از «محمد‌محمودی‌نورآبادی» پیش از این نیز در حوزه دفاع مقدس آثاری چند منتشر شده است که در جشنواره‌های متعدد مورد تقدیر قرار گرفته، حائز رتبه شده‌اند.


سلام همسایه؛ خرت‌وپرت‌های گمشده

40,000 تومان

نیکی به تازگی همراه خانواده‌اش به شهر «رِی‌وِن‌بروک» آمده‌اند، شهری کوچک که در آن همه همدیگر را به خوبی می‌شناسند، اما به نظر می‌رسد همه‌شان با هم توافق کرده‌اند تا درباره اتفاقی تلخ سکوت کنند. نیکی با پسر عجیب خانه رو‌به‌رویشان به نام آرون دوست می‌شود. خانه‌ای با راهروها و درهای زیاد که کنجکاوی او را برمی‌انگیزد. در طی ماجراجویی‌هایش با آرون، پی به معمایی می‌برد. یکسال پیش از آمدن نیکی به این شهر لوسی دختر 8 ساله‌ای در ترن هوایی جان خودش را از دست داده، او می‌خواهد راز این ماجرا را کشف کند، رازی که خانواده آرون کلید حل آن هستند آیا  موفق می‌شود؟ چه ماجراها و خطرهایی در  پیش رو دارد؟  


تکل مازیار زارع زیر پای کریم انصاری‌فرد

20,000 تومان

کتاب «تکل مازیار زارع زیر پای کریم انصاری فرد» 10 روایت به قلم روح الله‌شریفی است. از این نویسنده پیش از این هشت کتاب با موضوع محوری دفاع مقدس به چاپ رسیده است . در تازه‌ترین اثر این نویسنده با قهرمان‌هایی از دل جامعه و مردمان مواجهیم. برخی داستان‌های این مجموعه حاوی  نقدی تیزبینانه با زبانی طنز و گاه به تصویر کشیدن رنجی ملموس است، تصویری که از نگاه انسانی و واقع بینانه نویسنده این اثر به مقولاتی چون جنگ و انقلاب و... بر‌می‌آید که منجر به همذات‌پنداری بیشتر با قهرمان‌های داستان می‌گردد. در این کتاب با نثری نزدیک به زبان مردم کوچه و بازار و همچنین بهره بردن از جملاتی کوتاه، صریح، صمیمی وگاه شوخ‌طبعانه مواجهیم. نثری برون‌گرا که تداعی‌گر لحن داستانهای  نویسندگانی چون جلال‌آل‌احمد است.


سی‌و‌نه پله

28,000 تومان

رمان با جنایتی عجیب که در آپارتمان شخصیت اصلی داستان رخ می‌دهد شروع می‌شود. مقتول که پناه آورده و تذکر داده بود کسانی در تعقیب او هستند رازی داشت که نباید به دست هرکسی می‌افتاد. از آنجا که شخصیت اصلی داستان مظنون به این قتل است مدام در حال گریز است. او در این گیرودار به اسناد و اسراری دست می‌یابد که سرنوشت بریتانیا به آن بستگی دارد. اسنادی که به شعله‌ور شدن آتش جنگ جهانی اول مربوط است...


گره دریایی

24,000 تومان

گره دریایی یک رمان متفاوت از یک شغل متفاوت است. قبل از این رمان، نادر ابراهیمی دستی به زندگی میرمهنای دوغابی زده بود در مجموعه رمان «بر جاده‌های آبی سرخ». شاید بتوان گفت، گره دریایی یک گذر کوتاه بر داستان دریانوردان امروزی است. چرا که نمی‌توانی گذری بر دریا داشته باشی و مهارت و قوت دریانوردان ایرانی را در طول سالها به یاد نیاوری، شاید سفر اول گره دریایی به هند یک برگشت در راه ادویه باشد به این معنا که نویسنده بخواهد یادآور تاجران ایرانی باشد که از همین راه زبان پارسی را تا هند و چین به ارمغان برده اند. خارج از بحث‌های دریایی، نفتی و مقاومتی، کتاب «گره دریایی» بسیار روان و خوش‌خوان نوشته شده است.


واگن مخصوص

15,000 تومان

گاه برای ارتباط بهتر با محتوا بعضی قالب‌ها در اولویت‌اند. مجموعه داستان‌های «واگن مخصوص» نیز در قالب داستانک لحظات نابی را برای خواننده فراهم آورده است. مجموعه داستانک‌های رضوی‌ «واگنِ مخصوص»، به‌قلم مصطفی خدامی‌ست که هر داستانک آن پنجره‌ای بکر و جدید است به ساحت امام الرئوف، امام رضا علیه‌السلام.


خواب‌های سفید

16,000 تومان

کتاب شامل 8 داستان کوتاه است، که محوریت آنها مرگ و شخصیتهایش ارواح و حضور آنها در زندگی اطرافیان و زنده‌هاست. اگر خواهان تجربه‌ها‌ی تازه‌ای از زندگی هستید «خواب‌های سفید» را بخوانید: داستان آدم‌هایی که زنده‌اند و زندگی نمی‌کنند. زنان و مردان، نوسال و کهن سال، محصور در تنهایی گریزناپذیر و ناخواسته ، ایستاده در خطی بین زندگی و مرگ. آدم‌هایی که با وجود تمام رنج هایشان از انفعال گریزان‌ و جویای امید و ماهیت زندگی‌ در دنیایی میان خیال و واقعیتند.هر داستان با فضاسازی متفاوت و روایت جذابش فضایی خیال انگیز وتازه از مرگ را پیش روی خواننده می گذارد.«خواب‌های سفید» شما را شیفته‌ی داستان‌ کوتاه می‌کند.


ایرانشاه

18,000 تومان

«ایرانشاه» به‌قلم «محمد‌اسماعیل‌ حاجی‌علیان» روایت مامور اداره اوقافی است که در یکی از ماموریت‌هایتش با وقف‌نامه‌‌ای قدیمی مواجه می‌شود. به مدد کنجکاوی او همراه با راوی داستان ‌از دروازه‌ی تاریخ عبور می‌‌کنیم.رفتن به دوران «امیراسماعیل ‌سامانی» یکی از شخصیت‌های مهم تاریخ ایران که در حفظ و پاسداشت زبان فارسی نقش موثری ایفا کرده است؛ اما متاسفانه کمتر نامی از او شنیده‌ایم. روایتی دلنشین با توصیفاتی گیرا، گاه آراسته به زبانی طنازانه. رفت و برگشت میان حال و گذشته. جهان حال، ضرباهنگ سریع زندگی امروزی را دارد و جهان گذشته با همه مختصاتش، به‌آرامی در چهار فصل روایت می‌شود.این داستان را به همه علاقه‌مندان به تاریخ سرزمین ایران و همچنین دوستداران داستان‌های تاریخی پیشنهاد می‌کنیم.


عمود 878

18,000 تومان

در دهه شصت سایه شوم گروهک تروریستی منافقین بر تاریخ این سرزمین نقش خون زد. داستان عمود 878 به‌قلم مریم برزگر با پیدا شدن دفترچه روزنگاری‌های «اکبرصورتگر» عضو گروهک تروریستی منافقین، آغاز می‌شود. در ادامه، با ماجرای  زوجی مواجه می‌شویم که  با پیوستن به این گروهک به سرنوشتی غم‌انگیز دچار شده‌اند.روایتی تحسین برانگیز با قلمی روان و خوش‌خوان. هر فصلی از داستان را زاویه دیدهای مختلف روایت می‌کنند. داستانی که از ابتدا تا انتها پشت‌پرده‌‌ی هر اتفاق را کنار می‌زند و مخاطب را غافلگیر می‌کند. این غافلگیری تا خط آخر روایت ادامه دارد!


هرشب بیداری

50,000 تومان

هر شب بیداری روایتی دراماتیک از زندگی امروز است. سپیده دختری در آستانه ورود به دانشگاه با مسائل مختلفی گلاویز است از فروش خانه قدیمی‌شان و اختلاف پدرش با عمویش بر سر میراث تا رابطه عاطفی که با علی دارد. این رخدادهای پی در پی باعث تغییراتی در شخصیتش می‌گردد. او دیگر بزدل ومحافظه‌کار نیست، بلکه دلش می‌خواهد گلیم خودش و پدرش را از آب بکشد بالا و از دخالت تمامِ کسانی که سرشان را توی زندگی‌اش کرده‌اند و برایش می‌برند و می‌دوزند، دوری کند. برای همین سعی می‌کند، زندگی‌اش را هر طور شده نجات دهد و دوست و دشمن را از هم سوا کند. در شخصیت سپیده، به تناسب شغل پرستاری‌اش، می‌توان نشانه‌های وفاداری و از خودگذشتگی را دید. در ضمن این کتاب به موضوع اهدای عضو و اهمیت آن پرداخته شده است.


هک‌پلاس

35,000 تومان

این اثر، قصه‌ی چهار جوان نخبه کامپیوتر است که به خاطر بلندپروازی‌های بی حدوحساب‌شان به هک کردن سایت‌های شرط‌بندی دست می‌زنند، غافل از آنکه تکه‌ای از پازل یک پرونده جاسوسی بزرگ شده‌اند!


دوربرگردان

14,000 تومان

این کتاب، روایت زندگی سه دختر است که به‌خاطر عرف‌های نابه‌جای جامعه،  زندگی‌ سختی را پشت‌سر می‌گذارند. نوع مواجه آنها با مصائب و مشکلات پیش‌رو  اثر را خواندنی و جذاب کرده است.


تنها در سامسون

18,000 تومان

این کتاب، روایت زندگی دختری‌ست که در کمال آرامش و آسودگی خیال در شهر  زیبای سامسون ترکیه مشغول تحصیل است. ماجرا از آنجا آغاز می‌شود که دختری با  شکل و شمایل عجیب هم‌خانه او می شود. از اینجا به بعد داستان آرامش خود را  به استرس و ترس می‌دهد.شخصیت اصلی داستان ما هر شب بدون امید به  زنده‌ماندن سر بر بالین می‌گذارد! این داستان هم‌زمان شده است با یکی از  فجیع‌ترین و هراس‌انگیزترین اتفاقاتی که تمام خاورمیانه و جهان را فرا  گرفته بود.


افسانه جزیره کبودان

15,000 تومان

افسانه‌ها مامن انسان‌ها هستند. انسان‌هایی که به آن‌ها پناه می‌برند. قهرمانان افسانه‌ها کارهایی را انجام می‌دهند که انجامشان در عالم واقع، غیرممکن یا مشکل است. افسانه‌ها علاوه بر وجه دلپذیری و رویاپردازانه خود، روزنه‌های امید را همیشه برای آدم‌هایی که سخت‌باور شده‌اند به نجات انسان، زنده نگه می‌دارند. «افسانه جزیره کبودان» یکی از آن افسانه‌های جذّابِ ایرانی است. داستانش در آذربایجان می‌گذرد؛ کنار دریاچه ارومیه که جگرگوشه طبیعت ایران‌زمین است. این اثر، روایت گوزن نوجوان تک شاخی است که در ابتدا مورد تمسخر اطرافیان قرار می‌گیرد اما خداوند او را برای ماموریتی بزرگ آفریده است. ماموریتی که سبب نجات همه حیوانات می‌شود.


نیمه‌های راه

12,500 تومان

داستان این کتاب روایت زندگی چند جوان دغدغه‌مند است که در مناطق محروم  فعالیت می‌کنند، اما در این مسیر اتفاقاتی رخ می‌دهد که آن‌ها را از همدیگر  جدا می‌کند.


کلاه‌پوستی‌ها

22,000 تومان

رمان کلاپوستی‌ها درباره‌ی پسر نوجوانی‌ست که در آذرشهر تبریز همراه پدری لاابالی و نامادری مهربان در زمان پهلوی دوم زندگی می‌کند. نوجوان طبق گفته‌ی رئیس شهربانی وقت آذرشهر، و تایید پدرش قرار است به مسجد رفته و از سخنرانی‌های آیت‌الله مدنی و همراهانش جاسوسی کند اما او بر سر دوراهی اطاعت از پدر و سرپیچی از فرمان او قرار دارد.


نفرین پنگوئنینه

60,000 تومان

بولت پسری‌ست که در یتیم‌خانه زندگی می‌کند. بعد از سال‌ها کسی به‌نام «بارون» او را به فرزندخواندگی می‌گیرد. بولت وقتی به محل زندگی بارون می‌رسد، متوجه شرایط غیرعادی آنجا می‌شود. جنگل‌های آن منطقه پر از پنگوئن است و مردم هم حرف‌های ترسناکی درباره‌ی بارون می‌‌گویند: «او قاتل است.»، «او بدجنس است.» کمی بعد بولت می‌فهمد که بارون برخلاف ظاهر نوجوانش، مردی صدساله و پنگوئنینه است. ماه که کامل باشد تبدیل به پنگوئن می‌شود و به تخریب شهر می‌پردازد و از قبل برای بولت و تبدیلش به پنگوئن نقشه‌ داشته. ماجراهای بولت و پنگوئنینه شدن را، از زبان نگهبان پنگوئن‌‌هایِ باغ‌‌وحش بخوانید.


آلیش

17,000 تومان

رمان «آلیش» به قلم مهدی زارع روایتی بر پایه زندگی «سهراب» در شاهنامه است که در آن با تغییراتی در کارکرد شخصیت‌ها ماجرایی در اواخر سلطنت نظام پهلوی بر ایران روایت می‌شود. این رمان با دیدگاه مینی‌مالیستی به رشته تحریر درآمده و ماجرای سپاهی‌دانشی را مطرح می‌کند که بعد از دوری چند ساله از خانه و گذراندن دوران مقدماتی تحصیل در شهر، حالا باید دوران خدمتش را در روستای پدری بگذراند. این رمان عنوانش را از اسب سیاهی که حالا سرکرده اسب‌های وحشی جنگل‌های هیرکانی است وام گرفته. اسبی که در کُره‌گی پیدا می‌شود و در جوانی به رسم داستان‌های حماسی وارد ماجرا می‌شود تا نقشش را در سیر تحول شخصیت ایفا کند و بعد، خودش چون نمادی بومی، گاه و بی‌گاه نمایان شود.


دسته‌بندی