داستان و روایت

کمی صبر کنید...
ترتیب نمایش:

زنی که اتفاقاً منم...

13,000 تومان

مجموعه حاضر شامل ده داستان کوتاه است که به مسائل اجتماعی و آسیب‌‌شناسی آن، نقد باورهای خرافی  از منظر روایت با زبانی قصه گو و جذاب می‌پردازد. اغلب داستان ‌های این مجموعه ساختار ادبی قوی و مستحکمی دارند و از عناصر داستانی به خوبی بهره برده‌اند. تنوع فضاهای داستانی، نثر پخته و و عاری از پیچیدگی‌های غیر ضرور، دیالوگ‌های متناسب با بافت قصه این کتاب را به اثری خواندنی تبدیل کرده  و در نهایت تجربه‌ای متفاوت را برای مخاطبان رقم می‌زند.


ردپاهای روی آب

22,000 تومان

«رد پاهای روی آب» مجموعه شش داستان با محوریت چالش‌های آدمی در مواجهه با «ایمان» است. بازگو کردن مباحث دینی و معنوی در قالب داستانی امروزی و تکنیکال، شخصیت‌پردازی درست و کمال یافته، زبان شناسنامه‌دار راوی داستان‌ها همه از نقاط‌قوت داستان‌های این مجموعه هستند که بستر خوانشی به سزا از امور معنوی و اخلاقی را برای مخاطب حرفه‌ای داستان فراهم آورده است.


عشق یک لبخند نیم‌سانتی

18,000 تومان

فرشته شخصیت اصلی و راویِ داستان، دختر ده ساله‌ایست که در خانواده‌ای شلوغ و پرجمعیت زندگی می‌کند. به‌دنبال حوادثی، به دام اِبی، پسر لاتِ محله می‌افتد و وارد ماجرایی پر ترس و هیجان می‌شود.


هیولای دریا؛ افسانه ساحل خوف

75,000 تومان

من «هربرت لمون»‌ام. ولی بیشتر آدمای اینجا «هربی» صدام می‌کنن. همونطور که از کلاهم پیداست، در هتل لوکس ناتالیوس مسئول اشیا گمشده‌ام و این کتاب درباره من نوشته شده. صبر کنید ببینم! اوه نه این کتاب درباره ویولت نوشته شده دختری که یک روز سراسیمه سراغم اومد در حالی که نفس نفس می‌زد و از دست یک مرد مرموز با یک دست قلابی شکل، فرار می‌کرد. اون ازم خواست که پدر و مادرش رو که دوازده سال پیش گم کرده پیدا کنم. گفتم که من مسئول اشیا گمشده‌ام و خب یک جورایی کارم شبیه کارآگاه‌هاست. ولی صبر کنید ببینم این داستان درباره ویولت هم نیست...اوووم شاید این داستان هیولا باشه. هیولا؟! بله هیولای دریا یک افسانه قدیمی که همه اینجا در «ساحل خوف» ازش خبر دارن برای همین نزدیک کشتی لویاتان نمیرن. حتی خانم کراکن با دوربیناریومش اون رو چندباری در ساحل دیده!  حرفم رو باور نمی‌کنید؟ کافیه کتاب هیولای دریا رو بخونید.


خفته در خون

27,000 تومان

در طول تاریخ آنانی که به دنیا و زیبایهای آن پشت کرده‌اند و برای آرمانی انسانی‌ قدم برداشته‌اند و خود را فدای جامعه و وطن کرده‌اند همیشه خوش درخشیده‌اند. این‌ افراد هستند که نام و یادشان تلنگری است برای ممانعت از بی‌راهه رفتن‌ها و وطن فروشی‌ها. یار محمد خان کرمانشاهی از این جنس افراد است. برای همین پرداختن به او در این روزگار بسیار مایه مباهات است. این مرد را می‌توان نماد مبارزه با سیستم فاسد و استبدادی دانست. مردی که جانانه در مقابل زور و ظلم ایستاد و جنگید. با این حال این فرد وقتی در مقابل خانواده و همسر خود قرار می‌گیرد مردی است که عاشق و شیفته خانواده خود است به گونه‌ای که وقتی خبر ترورش به گوش همسرش می‌رسد خانم غش می‌کند و زمانی که به هوش می‌آید از محبت‌ها و دلبری‌های شوهرش می‌گوید. با این صحبت‌ها می‌شود گفت که یارمحمدخان همانطور که در میدان نبرد پیروز است در خانواده‌داری هم پیروز است.


گاف

45,000 تومان

ارغوان و ایمان زوج معلمی هستند که زندگی عادی دارند، از قضا تصمیم می‌گیرند به یک گروه جهادی برای کمک به اقشار محروم جامعه بپیوندند. در سیر این بازدید از خانواده‌های آسیب دیده، زندگی آنان نیز دستخوش تغییر می‌شود.بعضی صداها به همه می‌رسد ولی بعضی صداها هستند که به گوش حتی صاحبانشان هم نمی‌رسد. روایت «گاف» دردنگاری مردمانی است که صدای بلندی ندارند.  این اثر با پرداختی جسورانه روایتگر زندگی اقشار فرودست جامعه است و به مسائلی از جمله: اعتیاد، آسیب‌های جسمی و روانی، کودک همسری و... اشاره دارد. همچنین پیامدهای شکاف طبقاتی و رنج حاصل از آن که قشر محروم جامعه  با آن دست به گریبانند.


آماده ترور باش

40,000 تومان

آجر به آجر بنای انقلاب را مردمانی از گوشه گوشه‌ی این خطه چیده‌اند. از این رو هنوز هزاران قصه ناگفته هست. روایتها گاهی آینه‌ای می شوند برای  بازنمایی آدم هایی که در شلوغی تاریخ از یادها رفته‌اند. قهرمانهایی که دیوارهای کوچه و بازار و مسجد به خود دیده‌اند و از یاد نبرده‌اند. پسر نوجوانی که بسته حاوی  اعلامیه‌ها را در میان نگاه‌های جست‌و‌جوگرانه ماموران ساواک به مقصد می‌رساند.  خواهری نگران که کیفی پر از اعلامیه را جا به جا می‌کند.پسری که به امر مادرش در ساعات حکومت نظامی نوار سخنرانی‌ای  را به دست صاحبش می‌رساند.روایت‌های کتاب «آماده ترورباش» به قلم علی‌براتی‌کجوان روایتگر همین قصه‌های به ظاهر ساده‌ست، با بیانی ملموس و آشنا که ما را به روزهای دور و پرالتهاب مردمانی خالص و نزدیک می‌برد.


سلفی با خراب‌کار

40,000 تومان

کتاب«سلفی با خرابکار» نوشته طاهره مشایخ، روایت نوجوانی کنجکاو به نام یونس است که در پی مواجهه با عکسی در نمایشگاه و شباهت مرد در عکس با یکی از اقوام مادریش، تلاش می‌کند راز این شباهت را دریابد.


پیامبر بی‌معجزه

40,000 تومان

سیّدحمید روحانی مبلغی است که برای برگزاری مراسم روضه همراه همسرش راهی یکی از روستاها شده و در مسیر توسط اشرار ربوده می‌شود. اکنون آسا سردسته اشرار که پسرش حاتم به جرم قاچاق اعدام شده، درصدد انتقام است. سیّدحمید اما تنها گرفتار در حبس آسا نیست، او در «نفس» خودش هم محبوس است. روایت «پیامبر بی‌معجزه» به قلم محمدعلی‌ رکنی روایت تمایلات، تردیدها و لغزش‌های درونی آدمی‌ست. نزاع دائمی که پیروزی در آن نیازمند مجاهدتی مداوم و خالصانه‌ست. سلوکی که در کنج حجره‌ها میسر نمی‌شود بلکه سفری می‌طلبد برای رهایی از کالبد گرفتار مانده در منیات به سوی روشنایی‌های قلب و روح آدمی. روایت «پیامبر بی‌معجزه» با نثری روان، زبانی قصه‌گو با جملات کوتاه و آکنده به تعابیر و توصیفاتی بدیع، مخاطب را با خود همراه می‌سازد.


قدیس دیوانه

37,000 تومان

قدیس دیوانه شامل سیزده داستان با موضوعات و مضامین مختلف است. داستانهایی که نگاهی دارند به وضعیت روحی، حالات درونی و تفکرات انسانهایی که در موقعیت‌های خاص قرار گرفته‌اند. موقعیت‌هایی که باید بین مرگ و زندگی تکاپو کنند. موقعیت‌ها و آدمهای غیر عادی که راوی را به سمت نتیجه‌گیری خارق‌العاده‌ای می‌رسانند، موقعیت‌هایی که شخصیت‌هایش باید در آنها دستبه تصمیمات خاصی بزنند. شخصیتهایی که حیران و سرگردان در بزنگاه‌هایی قرار می‌گیرند که قادر است آنان را متاثر و منقلب کند اما همچنان در گذشته‌ای که در آن اسیرند سیر می‌کنند و تحول پذیر نیستند انگار گذشته برزخی‌ست که رهایی از آن ممکن نیست.


ها؛ داستان‌های مینیمال

10,000 تومان

«ها» به قلم مصطفی خدامی مجموعه‌ای از داستان‌های مینیمال است. روایتهای کوتاه تکان‌دهنده از آدمهایی بدون چهره و نام اما آشنا قابل درک و ملموس. برگزیده‌هایی از لحظات نفس‌گیر و گاهی  جان‌بخش زندگی. از رنج‌ها و خوشی‌ها، جدایی‌ها و رسیدن‌ها.  نگاهی موشکافانه گاه آغشته به طنزی تلخ.  تابلوهایی بدیع با کمترین واژگان اما به درازای یک زندگی، یک سرنوشت یک لحظه به یادماندنی. دنیایی که نویسنده موفق به خلق آن شده زنجیره‌ای  از قصه‌های پنهان شده در شتاب روزمرگی است.بیش از این کتاب «واگن مخصوص» از همین نویسنده از سوی نشرصاد منتشر شده است.


همسایه بغلی؛ هیولای مرداب گل‌ختمی

50,000 تومان

عنوان فرعی جلد دوم از مجموعۀ همسایه‌بغلی، هیولای مرداب گل‌ختمی است.مجموعۀ همسایه‌بغلی از نظر الگوی روایت شباهت زیادی به مجموعۀ معروف «اسکوبی دو» دارد؛ دارودسته‌ای ناهماهنگ که به حل معماهای عجیب‌وغریب مشغول است. زندگی نوجوان کم‌توانی به نام هارولد با ورود همسایۀ جدید به محله عوض می‌شود. فرانک گولز نویسندۀ معروف نوجوان در ژانر وحشت همسایۀ هارولد و مادرش می‌شود. هارولد یکی از طرفداران پروپاقرص گولز است. به‌زودی هارولد متوجه می‌شود داستان‌های فرانک گولز بخشی از واقعیت زندگی او هستند. در انتهای جلد اول خواندیم که دوقلوها پیش هارولد و ایلونا آمدند و از آن‌ها خواستند تا در پیداکردن مادر گمشده‌شان به آن‌ها کمک کنند.هیولای مرداب گل‌ختمی درواقع ماجرای پیداکردن همین مادر گمشده است، ماجرایی که با سفری شگفت به دنیای هیولاهایی قصه‌ها همراه است.یادم هست آقای اسکورسیزی آرزو کرده بود که ای‌کاش نوجوان‌ها هم برای خودشان یک ایندیانا جونز داشتند تا مجبور نباشند فیلم‌های بزرگسال تماشا کنند. هیولای مرداب گل‌ختمی یک ایندیانا جونز نوجوان است با قهرمانی که حتی خودش هم باور نمی‌کند که ایندیانا جونز باشد.


ماه عسل در تیمارستان

48,000 تومان

کتاب «ماه عسل در تیمارستان» به قلم محمد‌علی‌خامه‌پرست، روایت یونسی است که تصمیم می‌گیرد مدتی دیوانگی کند! یونس برای آنکه دریابد در دنیای دیوانگان چه می‌گذرد با همراهی دوست روانپزشکش تصمیم می‌گیرد مدتی را در تیمارستان به عنوان بیمار بستری بشود، اما هر چه می‌گذرد او متوجه غیرعادی بودن شرایط تیمارستان می‌‌گردد. ماجرای قتل، زیرزمینی که پنجره‌هایش پوشانده شده و پرستاری که رفتارهای عجیبی دارد. آیا او می‌تواند پی به رازهای این آسایشگاه مخوف ببرد؟ نگاه جزئی‌نگرانه در توصیف فضاها و شخصیتها درک کاملی را در اختیار مخاطب نکته‌سنج و دقیق قرار می‌دهد. درک بصری جاری در  توصیفات نویسنده این اثر، به خوبی قادر است خودش را از متن جدا کند و در ذهن جریان یابد. از سویی نویسنده به خوبی توانسته در بستر مکانی که به نظر بیروح و بی ماجرا به نظر می‌رسد، ماجراهایی هیجان انگیز، جذاب، پرکشمش و همچنین شخصیتهایی ملموس خلق کند تا جایی که  کنجکاوی درباره سرنوشت هرکدام از شخصیتها مانع از این می‌شود که داستان را  در نیمه راه رها کنیم.


بابا کوهی

62,000 تومان

باباکوهی روایت خاطراتی از جنگ، مبارزات مردم در دوران انقلاب از زبان معلم بازنشسته‌ای است که فرزندش در جنگ به شهادت رسیده و حالا در مواجهه با فرزند دیگرش که در کشور سوییس زندگی می‌کند،بهانه ای دست می‌دهد تا گریزی به خاطرات بزند. همچنین باباکوهی را می‌توان روایت بومی مردمان استان فارس از رشادتهای آن سالهای پر از زخم و درد، اما با افتخار دانست. از «محمد‌محمودی‌نورآبادی» پیش از این نیز در حوزه دفاع مقدس آثاری چند منتشر شده است که در جشنواره‌های متعدد مورد تقدیر قرار گرفته، حائز رتبه شده‌اند.


شکوفایی؛ کتاب اول: براندازی

70,000 تومان

شکوفایی چندگانۀ نوجوان پرفروشی است که فضایی آخرالزمانی دارد. جلد اول شکوفایی با عنوان فرعی «براندازی» رمانی در گونۀ علمی-تخیلی و وحشت است.یکی از دلایلی که خواندن این رمان را برای نوجوان امروزی جذاب‌تر می‌کند شرایط پاندمی است. همه‌چیز با رویش ناگهانی گیاه تیرۀ عجیبی شروع می‌شود. گیاهی به‌شدت تهاجمی که شرایط زندگی را برای مردم دنیا سخت می‌کند و حتی جان آن‌ها را در خطر قرار می‌دهد و شرایط آدم‌های این داستان را کمی به شرایط این روزهای ما شبیه می‌کند. شاید خواندن شکوفایی یکی از جذاب‌ترین تفریحات قرنطینه باشد.سه نوجوان شخصیت‌های اصلی این داستان هستند. این سه نوجوان شرایط ویژه‌ای دارند، یکی به هوا حساسیت دارد، یکی به آب و دیگری گرفتار کابوسی عجیب است که به ظاهر ریشه در گذشته دارد. تنها کسانی که از خصوصیت های تهاجمی این گیاه بیگانه مصون هستند، نوجوانان عجیب و غریبی هستند که تا دیروز حتی به خودشان هم نمی‌توانستند کمک کنند…


سلام همسایه؛ خرت‌وپرت‌های گمشده

40,000 تومان

نیکی به تازگی همراه خانواده‌اش به شهر «رِی‌وِن‌بروک» آمده‌اند، شهری کوچک که در آن همه همدیگر را به خوبی می‌شناسند، اما به نظر می‌رسد همه‌شان با هم توافق کرده‌اند تا درباره اتفاقی تلخ سکوت کنند. نیکی با پسر عجیب خانه رو‌به‌رویشان به نام آرون دوست می‌شود. خانه‌ای با راهروها و درهای زیاد که کنجکاوی او را برمی‌انگیزد. در طی ماجراجویی‌هایش با آرون، پی به معمایی می‌برد. یکسال پیش از آمدن نیکی به این شهر لوسی دختر 8 ساله‌ای در ترن هوایی جان خودش را از دست داده، او می‌خواهد راز این ماجرا را کشف کند، رازی که خانواده آرون کلید حل آن هستند آیا  موفق می‌شود؟ چه ماجراها و خطرهایی در  پیش رو دارد؟  


تکل مازیار زارع زیر پای کریم انصاری‌فرد

20,000 تومان

کتاب «تکل مازیار زارع زیر پای کریم انصاری فرد» 10 روایت به قلم روح الله‌شریفی است. از این نویسنده پیش از این هشت کتاب با موضوع محوری دفاع مقدس به چاپ رسیده است . در تازه‌ترین اثر این نویسنده با قهرمان‌هایی از دل جامعه و مردمان مواجهیم. برخی داستان‌های این مجموعه حاوی  نقدی تیزبینانه با زبانی طنز و گاه به تصویر کشیدن رنجی ملموس است، تصویری که از نگاه انسانی و واقع بینانه نویسنده این اثر به مقولاتی چون جنگ و انقلاب و... بر‌می‌آید که منجر به همذات‌پنداری بیشتر با قهرمان‌های داستان می‌گردد. در این کتاب با نثری نزدیک به زبان مردم کوچه و بازار و همچنین بهره بردن از جملاتی کوتاه، صریح، صمیمی وگاه شوخ‌طبعانه مواجهیم. نثری برون‌گرا که تداعی‌گر لحن داستانهای  نویسندگانی چون جلال‌آل‌احمد است.


سی‌و‌نه پله

28,000 تومان

رمان با جنایتی عجیب که در آپارتمان شخصیت اصلی داستان رخ می‌دهد شروع می‌شود. مقتول که پناه آورده و تذکر داده بود کسانی در تعقیب او هستند رازی داشت که نباید به دست هرکسی می‌افتاد. از آنجا که شخصیت اصلی داستان مظنون به این قتل است مدام در حال گریز است. او در این گیرودار به اسناد و اسراری دست می‌یابد که سرنوشت بریتانیا به آن بستگی دارد. اسنادی که به شعله‌ور شدن آتش جنگ جهانی اول مربوط است...


گره دریایی

24,000 تومان

گره دریایی یک رمان متفاوت از یک شغل متفاوت است. قبل از این رمان، نادر ابراهیمی دستی به زندگی میرمهنای دوغابی زده بود در مجموعه رمان «بر جاده‌های آبی سرخ». شاید بتوان گفت، گره دریایی یک گذر کوتاه بر داستان دریانوردان امروزی است. چرا که نمی‌توانی گذری بر دریا داشته باشی و مهارت و قوت دریانوردان ایرانی را در طول سالها به یاد نیاوری، شاید سفر اول گره دریایی به هند یک برگشت در راه ادویه باشد به این معنا که نویسنده بخواهد یادآور تاجران ایرانی باشد که از همین راه زبان پارسی را تا هند و چین به ارمغان برده اند. خارج از بحث‌های دریایی، نفتی و مقاومتی، کتاب «گره دریایی» بسیار روان و خوش‌خوان نوشته شده است.


واگن مخصوص

15,000 تومان

گاه برای ارتباط بهتر با محتوا بعضی قالب‌ها در اولویت‌اند. مجموعه داستان‌های «واگن مخصوص» نیز در قالب داستانک لحظات نابی را برای خواننده فراهم آورده است. مجموعه داستانک‌های رضوی‌ «واگنِ مخصوص»، به‌قلم مصطفی خدامی‌ست که هر داستانک آن پنجره‌ای بکر و جدید است به ساحت امام الرئوف، امام رضا علیه‌السلام.