فرهنگ و اندیشه

کمی صبر کنید...
ترتیب نمایش:

زندگی با دور ریختی‌های کمتر؛ هنر فراموش شده خرید ماندگار

29,000 تومان

کتاب زندگی با دورریختنی‌ های کمتر، کتابی کاربردی است که درباره فلسفه‌ پشت «گردآوری آگاهانه» و خرید هدفمند حرف می‌زند. روش‌هایی برای برنامه‌ریزی برای خرید، راهکارهایی برای مقاومت در برابر خرید بدون فکر می‌دهد و به ما در یافتن سلیقه‌ شخصی خود به جای پیروی از مد راهنمایی می‌دهد. علاوه بر این توصیه‌هایی برای شناسایی محصولات مرغوب و بادوام مطرح می‌کند. زندگی با دورریختنی های کمتر، تمرین‌های ذهنی هم دارد که کمکمان می‌کند تحت تأثیر آدم‌های معروف نباشیم، چیزهایی را که به دردمان نمی‌خورند، شناسایی کنیم و بتوانیم از اشیائی که به خاطر ارزش احساسی نگهشان داشته‌ایم اما نهایتاً جز به هم ریختن خانه‌ و زندگی‌مان کاربرد دیگری ندارند، بگذرید.گردآوری آگاهانه یک تغییر در سبک زندگی‌ست که باعث می‌شود شادتر، سالم‌تر و با رضایت معنوی بیشتری زندگی کنید و همزمان به نجات کره‌ زمین هم کمک کنید.


مردی؟ خب که چی؟

30,000 تومان

 رسانه‌ها ابزار قدرتمندی هستند که می‌توانند صدای گروه‌های خاصی باشند و گروه‌های دیگر را نامرئی جلوه دهند. شریل ال نیلی ‌ــ‌استاد جامعه‌شناسی در دانشگاه جامعه اوکلند‌‌ در کتاب «مُردی؟ خب که چه؟» عدم توجه رسانه‌ها و مجریان قانون به زنانِ سیاه پوستِ مقتول را مورد تحلیل قرار می‌دهد. تحلیل مقایسه‌ای دقیق نیلی از موارد قتل مربوط به زنان سیاه و سفیدپوست نشان می‌دهد که زنان سیاه‌پوست بیشتر از زنان سفیدپوست قربانی جرایم خشونت‌آمیز می‌شوند و رسانه‌های کمتری پرونده‌های آن‌ها را پوشش می‌دهند و غالباً پلیس این موارد را جدی نمی‌گیرد. این کتاب جزو معدود مطالعاتی است که هر دو عامل نژاد و جنسیت را در تعیین میزان و برجستگی پوشش رسانه‌ها و به طور خاص نحوه‌ی عدم توجه به خشونت علیه زنان سیاه‌پوست را نشان داده است. کتاب حاضر یک مطالعه‌ی تجربی از سوگیری رسانه‌ها و مجریان قانون در گزارش و تحقیق در مورد قتل زنان آمریکایی‌آفریقایی‌تبار در مقایسه با همتایان سفیدپوست ارائه می‌دهد.


هیولا وارد می‌شود

45,000 تومان

مایک دیویس نویسنده کتاب «هیولا وارد می‌شود» یکی از خوش‌نام‌ترین اندیشمندان معاصر است که با بهره‌گیری از اندیشه‌های سنّت چپ، در پی واکاوی مدرنیتۀ اواخر قرن بیستم و اوایل قرن بیست‌ویکم است. او برای سرشت‌نمایی مدرنیته‌ و سرمایه‌داریِ امروزی، به تالار افتخارات نئولیبرالیسم و نظم نوین جهانی می‌رود و وضعیت کنونی جهان را با خیره‌شدن به انگاره‌های جهانی‌سازی و شهری‌سازی و دگرگونی‌های بوم‌شناختی خوانش می‌کند. به نظر او این  فرایندها که می‌توان آن‌ها را نئولیبرالیسم خواند، منجربه قربانی‌سازی تهی‌دستان می‌شود. او، این قربانی‌سازی تهی‌دستان را در هر گوشه‌کنار می‌بیند؛ از زاغه‌های شهری گرفته تا الگوی پراکندگی شیوع بیماری‌های ویروسی، به‌ویژه شیوع ویروس کرونا. نویسنده با بهره‌گیری از تجربۀ تلخ انسان‌ها در رویارویی با بیماری‌های ویروسی قرن بیست‌ویکم (سارس، آنفولانزای مرغی، ابولا و کرونا) می‌کوشد در این کتاب نشان دهد که نئولیبرالیسم چگونه در پدیدآیی، تکامل و پخش و گسترش این ویروس‌ها نقش داشته است.


دانش اتوپیا

20,000 تومان

قرن بیستم شاهد پیروزیها و شکستهایی بوده که منجر به خودآگاهی دنیای مدرن شده است. در کتاب «اتوپیا» امانوئل والرشتاین استدلال می‌کند که چه طور نظم جهانی که از این رویاها تغذیه می‌کند، در حال فروپاشی است. این نظریه پرداز نظام جهانی با اشاره به جهانی شدن تجارت، تغییر نهادهای کار و خانواده، شکست ایدئولوژی سنتی لیبرال و خطر بحرانهای عمیق زیست محیطی، بر این باور است که سیستم دولت_ملت دیگر کارایی ندارد. همچنین او پیش بینی می‌کند که  تا نیم قرن دیگر شاهد فروپاشی نظام کنونی، مناقشات و درگیریهای بزرگ خواهیم بود. این دیدگاه شگفت‌انگیز و محرک به سرنوشت سیاسی_اجتماعی ما، پرسش‌های ضروری را برای هر کسی که  دغدغه تحولات اجتماعی در هزاره بعدی را دارد، ایجاد می‌کند.


عزم راه

75,000 تومان

کتاب «عزم راه» به قلم «مهدی جمشیدی» مطالعه‌ای پیرامون «بیانیه ‌گام ‌دوم انقلاب» است. نویسنده در این کتاب به بازخوانی مفهومی رویداد انقلاب اسلامی و تبیین راه طی شده در چهل سالگی انقلاب می‌پردازد. همچنین در ده فصل به مسائلی  از جمله: تقدم انقلاب باطنی بر انقلاب سیاسی اجتماعی، تنظیم نظم جدید مبتنی بر مبانی اسلام و منفک از نظم متقدم قبلی، فهم و تفسیرهای متفاوت از مفهوم انقلاب، جریانات مسلط فکری و مبانی نظری این جریانات، راه یافتن اقتصاد محوری در مناسبات انقلابی، اهمیت حفظ و چگونگی پاسداشت ارزشهای انقلابی و احیای آن در سطوح مختلف جامعه و... می‌پردازد. در نتیجه بر آن است تا راه حلی برای برون رفت از وضعیت استحاله مفهوم انقلاب ارائه بدهد. این کتاب به علاقه‌مندان  حوزه مطالعات فرهنگی و تاریخی معاصر پیشنهاد می‌شود. مهدی جمشیدی عضو هیئت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی می‌باشد و پیش از این نیز آثاری از ایشان در حوزه‌های فرهنگ پژوهی، مطالعات انقلاب اسلامی و علم اجتماعی اسلامی منتشر شده است.


آشوب در کاخ سفید

46,000 تومان

آشوب در کاخ سفید گزیده‌ای از کتاب خاطرات جان بولتون مشاور سابق امنیت ملی آمریکاست.The room where it happened نام کتاب خاطرات اوست. بولتون در این کتاب مطالب بسیاری در افشای پشت‌پرده‌ی سیاست‌های دولت ترامپ نوشته است و دولت آمریکا بارها سعی کرده از انتشار این کتاب جلوگیری کند. کتاب خاطرات بولتون قرار بود ماه مارس سال جاری میلادی منتشر شود ولی به دلیل شکایت کاخ سفید چندماه به تاخیر افتاد. کاخ سفید ادعا کرده بود که این کتاب اطلاعات محرمانه‌ی طبقه‌بندی شده‌ی دولت را افشا کرده است.


تاریخ تحلیلی جامعه‌شناسی دیوان سالاری در ایران

75,000 تومان

کتاب «تاریخ تحلیلی جامعه‌شناسی دیوان سالاری در ایران» نوشته‌ی دکتر علی‌اکبر فرهنگی در دو بخش و دوازده فصل تنظیم شده است. بخش اول دارای پنج فصل است که به بررسی ماهیت جامعه می‌پردازد، از تمدن‌های پیشامدرنِ عصر کشاورزی تا انقلاب صنعتی و ویژگی‌های جامعه صنعتی. و در بخش دوم نیز که هفت فصل دارد جامعه‌ی ایرانی را از زمان مادها و هخامنشیان تا صدر اسلام مورد بررسی و تحلیل قرار می‌دهد.


تاریخ تفکر مدیریت

60,000 تومان

کتاب «تاریخ تفکر مدیریت» نوشته‌ی مورگن ویتزل با ترجمه و اقتباس دکتر علی‌اکبر فرهنگی با همکاری بهاره ثاقب و مهران ابراهیمی نژاد است. این کتاب شامل سیزده فصل است که عناوین آن عبارتست از: مقدمه، تفکر مدیریت کهن، تفکر مدیریت در عصر تجارت، تفکر مدیریت در عصر روشنگری، مدیریت علمی، تفکر مدیریت اروپایی، تفکر مدیریت و روابط انسانی، رشد مکاتب مدیریت، از مدیریت علمی تا علم مدیریت، عصر رهبران مدیریت، تفکر مدیریت آسیایی، تفکر مدیریت در قرن بیست و یکم و نتیجه گیری. خواندن این اثر را به دانشجویان رشته‌ی مدیریت و سایر علاقه‌مندان به این حوزه، توصیه می‌کنیم.


دسته‌بندی